Producent: Pasieka Gutek (przejdź do strony: https://www.facebook.com/PasiekaGutek)

Miód wielokwiatowy

Pasieka Gutek to rodzinna pasieka wędrowna z Dobroszyc, której właścicielami są Rafał i Kasia Klimkiewiczowie. Od 10 lat prowadzą oni gospodarstwo pszczelarskie. Jest to ich pasja, którą z dumą realizują, promując jednocześnie produkty lokalne oraz zachęcając do spożywania miodu pochodzącego z regionalnych, naturalnych źródeł.

Kontakt ze sprzedawcą

Stawowa 15B
56-410 Dobroszyce

FB: Pasieka Gutek
e-mail: pasiekagutek@wp.pl
tel. 603 946 088

Przejdź do pełnego opisu

Opis

Miód wielokwiatowy, nazywany także „miodem tysiąca kwiatów”, powstaje z nektaru różnych roślin miododajnych, co sprawia, że ma bogaty smak i aromat. W postaci płynnej przybiera barwę od jasnokremowej do herbacianej, a po skrystalizowaniu od jasnoszarej do jasnobrązowej. Charakteryzuje się gęstą konsystencją oraz wyraźnym zapachem, przypominającym wosk pszczeli. Jego smak jest słodki, łagodny, ale jednocześnie pełen niuansów, wynikających z różnorodności kwiatów, z których pochodzi nektar. Miód ten jest pozyskiwany z nektaru z terenów Doliny Oleśnicy, Potoku Boguszyckiego i Uroczyska Miodary, co nadaje mu powtarzalność smaku i unikalność właściwą dla lokalnych produktów.

Miody z Pasieki Gutek to produkty w pełni naturalne, bez dodatków i ingerencji w proces wytwarzania. Miód nie jest podgrzewany przed wlaniem do słoików, co pozwala zachować jego pełne wartości odżywcze i smakowe. Po około dwóch tygodniach ulega krystalizacji, co daje gwarancję jego najwyższej jakości.

Dzięki zdobytym licznym nagrodom, klienci doceniają autentyczność, jakość oraz niepowtarzalność produktu. Miód wielokwiatowy uznany został za najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy z tytułem „Perły 2024” w Krajowym Konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Został także uhonorowany Złotym Medalem za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszy miód wielokwiatowy podczas XXI Święta Miodu i Wina w Przemkowie w 2021 roku.

Produkty Pasieki Gutek dostępne są w sklepiku przy domu w Dobroszycach, a także na lokalnych, regionalnych jarmarkach i imprezach.